ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN GIDALAR


Açıklama: ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN GIDALAR 1) Sağlık personellerinin dediği gibi "marul" ciddi anlamda sütü arttırıyor! ama öyle 1-2 yaprak değil, koca bir kase marul salatası yapacaksınız. 2) Havuç salatası da, marul kadar olmasa da, süt yapma konusunda fena değildir. Ayrıca da vitamin küpüdür.
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 23 Eylül 2015
Geçerli Tarih: 17 Temmuz 2018, 19:48
Site: Dr. Savan Günay - Resmi Web Sitesi
URL: http://www.savangunay.com/haber_detay.asp?haberID=118


ANNE SÜTÜNÜ ARTTIRAN GIDALAR
1) Sağlık personellerinin dediği gibi "marul" ciddi anlamda sütü arttırıyor! ama öyle        1-2 yaprak değil, koca bir kase marul salatası yapacaksınız.

2) Havuç salatası da, marul kadar olmasa da, süt yapma konusunda fena değildir. Ayrıca da vitamin küpüdür.

3) Su, su, su....! Günde en az 3 litre su içilmeli. Su içilmez ise ne yerseniz yiyin sütünüz bol olmayacaktır. Ancak sadece su ile olmayacağını ve iyi-sağlıklı
beslenmenin önemini burada vurgulamak isterim. Sadece su içer, ama iyi beslenmez iseniz, sütünüz bol olur ama su gibi olmaktan öteye gidemez, çok faydalı-bebeğe kilo aldırıcı olamaz. Zira anne sütü sıvı olduğu kadar içindeki yağ miktarı da önemlidir.

4) Suyun yanında süt içmeyi de unutmayınız. Süt için, sütünüz olsun :) Kilo yapmaması için yarım yağlılarını tercih edebilirsiniz. Evde yapılmış yoğurt  yemek aynı oranda anne sütünü çok arttırır

5) Az şekerli ayva kompostosuna da süt yapma konusunda 10 üzerinden 7 verebiliriz.

6) Malt içeceği: Süt verdiğim dönemlerde malt içeceğini de çok kullandım. e-bebek mağazalarından "promalt" marka malt içeceği alıyordum. Ayrıca e-bebek'in internet sitesinden de satışı yapılıyor. Joker mağazalarında da "vitamalt" marka satılmakta. Fiyatı yüksek ancak yine de 1 hafta-10 günlük kürler halinde yapılabilir. Süt yapma konusunda gayet iyi. 10 üzerinden 9 diyebilirim. Ancak süt yaptığı kadar kilo yaptığı da bir gerçek!

7)Tahin- pekmez: Anne sütünü arttırır.. ama kilo sorunu olan bayanların kilosunuda arttırır.  bu nedenle dikkatli olunmalıdır.

8) Evde yapılan yoğurtları tüketmekte anne sütünü ciddi oranda arttırır.