Savan Günay

DÜNYANIN EN YÜKSEK IQ ‘LU İNSANI W.JAMES SİDİS

1898 – 1944 yılları arasında yaşamış ve yaklaşık 300 IQ’su ile birçok otoriteye göre dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen William James Sidis’in hayat hikayesi, zekanın doğru kullanımı ile ilgili çok önemli dersler ve bilgiler veriyor.

Dünyanın en zeki insanı William James Sidis’in trajik hayatı… 1898 – 1944 yılları arasında yaşamış ve yaklaşık 300 IQ’su ile birçok otoriteye göre dünyanın en zeki insanı olarak kabul edilen William James Sidis’in hayat hikayesi, zekanın doğru kullanımı ile ilgili çok önemli dersler ve bilgiler veriyor.

WILLIAM JAMES SIDIS KİMDİR?

William James Sidis Rusya’dan abd’ye göçen yahudi bir ailenin çocuğu olarak 1 nisan 1898’de dünyaya gelmiştir.
Henüz altı aylıkken bazı kelimeleri söyleyebildiği annesi tarafından farkedilir. 8 aylıkken alfabeyi söktüğü söylenir. 1,5 yaşındaykende günlük gazeteleri okumaya başlar. William’ın ‘dahi’ olduğunu gören annesi doktorluğu bırakır ve tüm vaktini harika çocuğa ayırır. 6 yaşındayken lise seviyesindeki bir öğrenci zekasına sahiptir.

8 YAŞINDA 7 DİL KONUŞUYOR!

8 yaşına basmadan İngilizce, Latince, Yunanca, İbranice, Fransızca, Almanca ve Rusçayı konuşabilmektedir. geçmiş veya gelecekteki bir tarihin hangi güne denk geldiğini hesaplayabilir. Süper çocuğun bu üstün yetenekleri onu medyanın ilgi odağı yapar; new York Times william James Sidis’e ilk sayfalarında yer verir. Artık ABD’de herkes süper çocuktan haberdar olmuştur.

IQ’SU 300 OLAN BU KİŞİ HARCANMIŞ,
VE IQ SU 160 OLAN ALBERT EİNSTEİN
DÜNYANIN EN BÜYÜK FİZİK KURAMCISI OLMUŞTUR…

JAMES 9 yaşındayken Harvard’ın sınavlarına kazanmasına rağmen yeterli duygusal olgunluğa ulaşamadığı için okula alınmaz. Harvard’ın yeterli gördüğü duygusal olgunluğa 11 yaşında ulaşır ve Harvard’a alınır. Aynı sene Harvard profesörlerine konferans bile verir. Harvard’daki eğitimini başarıyla bitiren Sidis, 16 yaşındayken hukuk eğitimi almaya başlar.

HAPSE GİRİYOR!

Ancak işler istediği gibi gitmez. Sosyalist olan William, 1 Mayıs gösterilerinde hükümet tarafından tutuklanıp hapse atılır. Ailesinin nüfuzunu kullanmasıyla hapis cezası başka bir cezaya çevrilir. Sidis gerek katıldığı eylemlerden gerekse ateist olmasından ötürü halkın gözünden düşer. Yükselişiyle medyanın ilgi odağı olan Sidis, düşüşüyle de medyanın ilgi odağı olur. Bu ilgi Sidis’in canını sıkar.

Hayatının geri kalan kısmını bilimden uzak geçirmiştir; ufak çaplı işlerde çalışıp ekmeğini kazanmaya çalışmış ve 17 temmuz 1944’te ölmüştür. Hayatının son demlerinde öğrendiği dil sayısı 40’ı bulduğu söyleniyor.

IQ HER ŞEY DEĞİLDİR…
VASAT BULAMAZ
EQ İLE BÜTÜNLEŞEMEZ İSE İNSANI TÜKETİR…
BU NEDENLE ZEKA HER ŞEY DEĞİLDİR….

BUNU ŞU NEDENLE YAZDIM
HERKES ‘İN IQ’SU ÇOK YÜKSEK OLMAK DURUMUNDA DEĞİL
MAKUL OLSUN YETER….

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

MAGNAARGİ

MAGNA ARGİ BOY UZAMASINI VE BAĞIŞIKLIĞI DESTEKLER BOY UZAMASINI DESTEKLER     10 ML İÇERİĞİ: *L- ARJİNİN       500 MG *KALSİYUM       500 MG *VİTAMİN C      250 MG

Detaylar »

KİŞİSEL WEB SİTESİ

BU SAYFA VE  WEB SİTESİNİN TAMAMI 35 SENELİK KİŞİSEL HEKİMLİK DENEYİM VE TECRÜBELERİMDEN OLUŞUR …. BU SAYFADA YAZILANLAR TAVSİYE NİTELİĞİNDE OLUP, BANA AİT VE VE

Detaylar »

GÜNLÜK VİTAMİN VE ELEMENT ORANLARI

ALINMASI GEREKEN GÜNLÜK VİTAMİN VE ELEMENT ORANLARI (ASGARİ OLARAK) ERİŞKİN GÜNLÜK 1000 IÜ D VİT 25 MİCROGRAM ERİŞİKİN GÜNLÜK ÇİNKO EN AZ 15-30 MG ERİŞKİN GÜNLÜK

Detaylar »

MAGNANOVA7 30 SAŞE

7 AYRI ÜRÜN ALMAK YERİNE,TÜM DÜNYANIN KABUL ETTİĞİ 7 MOLEKÜLÜN DOYGUN DOZDA TEK BİR ŞASEDE KARIŞIMI TÜM BAKTERİ VE VİRUSLERE KARŞI DÜNYAYI SARSACAK MAGNANOVA7 ,

Detaylar »